امروز: پنجشنبه 16 مرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

بررسی و تحقیق نهاد اعلام اشتباه در حقوق کیفری

بررسی و تحقیق نهاد اعلام اشتباه در حقوق کیفریدسته: حقوق
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 20 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

بررسی و تحقیق نهاد اعلام اشتباه در حقوق کیفری در 23 صفحه قابل ویرایشدر قالب Word

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

توضیحات :

بررسی و تحقیق نهاد اعلام اشتباه در حقوق کیفری در 23 صفحه قابل ویرایش.در قالب Word.

بخشی از متن :

چکیده

دانشمندان حقوق اسلام با بهره‌گیری از دلیل عقل به عنوان راهگشای و منبع حقوق، تحت عنوان «امر به معروف» و «سیاست شرعیه» مقررات لازم را برای انجام نظارت فراهم آورده اند و نظارت و اعلام اشتباه قضات از مهمترین این مقررات است. در این مجال ما به بیان علل اشتباه از سوی قضات محاکم و نیز سیر تطور قانونگذاری پیرامون اعلام اشتباه در حقوق مضوعه ایران و بررسی آنها پرداختیم ؛ و همچنین ویژ گی ها و معایب شعب تشخیص دیوان عالی کشور و اصلاحیه ماده 18 قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب و علل حذف این شعب اشاره ای نموده، در خاتمه راهکارهایی را برای رسیدن به یک نهاد اعلام اشتباه کم اشتباه در حقوق ایران بیان می نماییم.

مقدمه

انسان موجودی جایز الخطاست لذا هر لحظه بیم این می رود که اشتباه کند پس باید نهادی برای بررسی و اعلام این اشتباه وجود داشته باشد مخصوصا در علم حقوق و دادگاه ها که وظیفه حساس و خطیری دارند. در این میان سوالاتی پیش می آیند از قبیل : علل ارتکاب اشتباه از سوی قضات چیست ؟ چرا باید به بررسی آن پرداخت ؟ راههای پیشگیری از اشتباه چیست ؟ چه شخص یا نهادی باید اشتباهات را اعلام کند ؟ و ما در این مقاله در صدد پاسخگویی به این سوالات هستیم.

زیرا متاسفانه امروزه ما شاهد اشتباهات بسیاری در آراء صادره از سوی دادگاه ها هستیم و میزان بالای تجدیدنظر خواهی ها و نقض آراء صادره از شعب بدوی دال بر این مدعاست؛ از سوی دیگر و با توجه به عدم بررسی این موضوع در حقوق ما اینجانب بر آن شدم تا به بررسی این مبحث از منظر قانونی بپردازم.

و...

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

برچسب ها : حقوق جزایی , تحقیق اعلام اشتباه در حقوق کیفری , کار تحقیقی اعلام اشتباه در حقوق کیفری , مقاله اعلام اشتباه در حقوق کیفری , فایل ورد اعلام اشتباه در حقوق کیفری , تحقیق در مورد اعلام اشتباه در حقوق کیفری , دانلود تحقیق اعلام اشتباه در حقوق کیفری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر