امروز: پنجشنبه 16 مرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

تحقیق اهداف مقنن از اجرای محکومیت های کیفری

تحقیق اهداف مقنن از اجرای محکومیت های کیفریدسته: حقوق
بازدید: 22 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 20 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

تحقیق اهداف مقنن از اجرای محكومیت های كیفری در قالب Word قابل ویرایش 23 صفحه

قیمت فایل فقط 7,150 تومان

خرید

توضیحات :

تحقیق اهداف مقنن از اجرای محكومیت های كیفری در قالب Word قابل ویرایش 23 صفحه.

دكتر حسن فرهودی نیا

بخشی از متن :

چكیده : كیفر شناسی به عنوان بخشی از علم اداره زندانها درصدد پاسخ یابی به اهدافی است كه قانون گذار از اجرای كیفری درباره محكومین درصدد نیل به آنها هستند در این مقاله تلاش شده است تا از این دیدگاه اهدافی را كه مقنن جمهوری اسلامی ایران از اجرای محكومیت های كیفری در آخرین قانون لازم الاجرای كشور، یعنی قانون تشكیل دادگاههای عمومی و انقلاب و آیین دادرسی كیفری آن ، تعقیب میكند مورد شناسایی قرار گرفته و توضیح داده شود كه آیا مقنن فی الواقع از اجرای انواع محكومیتهای كیفری به دنبال اصلاح و باز اجتماعی كردن مجرمین است و یا اهداف دیگری ار مدنظر دارد.

مقدمه

قانون تشكیل دادگاههای عمومی و انقلاب كه دگرگونی كلی در تشكیلات اجرایی نظام قضایی كشور ایجاد نموده است ، به رغم مخالفتهای صاحب نظران در 38 ماده و 21 تبصره در جلسه علنی مورخ 15/4/73 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و شورای نگهبان نیز در جلسه 22/4/73 بر آن مصوبه مهر تایید نهاد است .

مطابق ماده 37 این قانون ، وزارت دادگستری موظف بوده است كه ظرف سه ماه آیین نامه آن را تهیه و به تصویب رئیس قوه قضاییه برساند. بر این اساس وزارت مزبور در فاصله زمانی اندك از تاریخ تصویب قانونی ، یعنی در 25/4/73 آیین نامه مشتمل بر 34 ماده و 12 تبصره تهیه كرد و رئیس وقت قوه قضاییه آن را تصویب نمود.

پیرامون این قانون مخالفین و منتقدین از یك سو و موافقین آن از طرف دیگر ( كه عمدتاً مسئولین قوه قضاییه بودند ) هر كدام مطابق ذوق در ذم و یا مدح آن بحث های فراوانی را انجام داده اند .

این مقاله به دور از جبهه گیری های فوق الذكر با بررسی تحلیلی از منظر كیفر شناسی ، درصدد پاسخ یابی به نحوه اجرای محكومیتهای كیفری در قانون مزبور و آیین نامه دادرسی كیفری آن است تا مشخص سازد كه مقنن برابر قانون یاد شده از اعمال مجازاتها ، كدام هدف یا اهدافی را تعقیب میكند.

1 ـ انواع محكومیتها

قانون مجازات اسلامی مصوب 1370 دگرگونی های عمده ای را درنظام قضایی كشور ایجاد نموده است. از جمله این قانون تقسیم جرایم و به اعتبار آن تقسیم مجازات ها به خلاف و جنحه و جنایت را از بین برده و مجازات ها را بر چهار دسته عنوان قرارداده است كه عبارتند از تعزیرات ، مجازاتهای بازدارنده ، حدود ، قصاص و دیات . با عنایت به این امر ، محكومیت های پیش بینی شده در قانون تشكیل دادگاههای عمومی انقلاب و آیین دادرسی كیفری مربوط به آن را تحت عناوین ذیل می تواند طبقه بندی كرد:

قیمت فایل فقط 7,150 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق در مورد اهداف مقنن از اجرای محکومیت های کیفری , اهداف مقنن از اجرای محکومیت های کیفری , دانلود تحقیق در مورد اهداف مقنن از اجرای محکومیت های کیفری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر