امروز: چهارشنبه 8 بهمن 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

تحقیق پوششهای بر پایه آب

تحقیق پوششهای بر پایه آبدسته: علوم انسانی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 59 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 85

تحقیق پوششهای بر پایه آب

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

توضیحات:

تحقیق پوششهای بر پایه آب در 85 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

ند بطور رضایت بخشی امولسیونه شوند با استفاده از آمیختن یك امولسیونه كننده‌ با دارا بودن ارزش HLB مناسب ( در زیر )

امولسیونهای پلیمری :

ماهیت امولسیون :

یك امولسیون در 2 شكل است : سیستمی كه مركب است از مایع در شكلی از قطرات ریز ( به صورت پراكنده ) ومعلق یا پراكنده در مایع دوم (به صورت متصل ) در آنچه كه حل نشدنی است معمولترین تركیب امولسیون محتوای آب به شكل پیوسته است پلیمر امولسیون ها از این نوع هستند هنگامی كه حالت پراكنده یك جسم جامد مورد نظر است سیستم ، انتشار نامیده می شود. اما چون معمولا پلیمر ها بیشتر جامد هستند تامایع حالت امولسیون همیشه برای سیستم پلیمرها استفاده می شود امولسیون در آبی كه پراكنده است ودر یك شكل پیوسته وجود دارد اما اینها بقدرت با لایه سطحی مواجه می شوند .

شكل گیری امولسیون

فرض این است كه خواهان تولید یك امولسیون از روغن بزرگ در آب هستیم بهم زدن وتكان سریع و شدید ومایع باهم یك ماده معلق از خطرات ریز روغن تولید خواهد كرد اما وقتی كه حركت و تكان توقف شد درمایع به دولایه متمایز اشكار تقسیم می شود ( شكل 1-19)

بهر حال اگر آب دارای مقدار كمی از یك صابون یا یك عامل موثر سطحی ( یا ترساز ) باشد با قی مانده های قطرات ریز روغن در آب پراكنده می شود ویك امولسیون تشكیل می شود هنگامی كه امولسیون برای مدتی در جایی باقی بماند بدان منجر خواهد شد كه قطرات پراكنده ریز روغن بالا روند ( وزن مخصوص روغن برزك كمتر از آب است ) این به عنوان دوغاب امولسیون ها شناخته شده است ، كه به جداسازی سر شیر از شیر شبیه است در نتیجه حركت دو غاب دوباره به آسانی پراكنده می شود اماساختمان دو غاب می تواند از افزایش حالت چسبندگی آب جلوگیری كند .

از جمله مواردی كه با این هدف استفاده می شوند سلولز اتر قلیای نمك اكریلیك ، آلژنیات ها و قلیای كازئین هستند همچنین این قبیل عامل های غلیظ سازی مانند اموسیونهای ثبات بخشنده یا كلوئیدهای محافظ معرفی می شوند.

ترسازها

تركیب هایی وجود دارند كه وقتی در یك مایع حل می شوند كشش سطحی آن مایع یا كشش بین وجهین میان دومایع اختلاط ناپذیر پایین یك مایع ویك جامد كاهش پیدا می كند . كارایی وتاثیر آنها بستگی به ساختمان شیمیایی آنها دارد و شمار زیادی از این تركیب ها شناخته شده هستند .

هنگامی كه از یك تر ساز برای تولید یك امولسیون استفاده می شود بطوریكه دو مثال زیر آورده شده است كه آن به عنوان یك عامل امولسیونه طبقه بندی شده است .

مناسب بودن ترساز برای این هدف وابسته به ارزش HLB است .

ارزش HLB: یك مولكول تر ساز شامل 2 گروه هیدروفیلیك ولیپوفیلیك (‌هیدروفابیك ) است و ارزش HLB نسبت بین این گروههاست كه خواص اموسیونه تر سازها راكنترل می كند .

این ارزش ها از راه تجربی در این گروهها توسط دیویس و ردیال تعیین شده است . بعضی از این ارزش ها در جدول پایین آورده شده اند .

استفاده از این میزان اعداد و ارقام HLB یا هیدرو فیلیك / لیپوفیلیك می‌تواند ، بااستفاده از عبارت زیر بر آورد شود .

7+(گروههای لیپوفیلیك)-(گروههای هیدروفیلیك

هماهنگی بسیار خوبی بین ارزش بر آورد شده از راه تئوری وتجربی حاصل می شود .

ارتباط بین ارزش HLB ومصرف كاربردی مواد پاك كننده در جدول
2-19 نشان داده شده است .

درعمل ارزش HLB در انتخاب امولسیونه كننده ها مفید است اما مواد در پاك كننده ها كم اهمیت تراست .

نرخ پیوستگی

نرخ پیوستگی

یك رابطه جالب فیزیكی شیمیایی بین ارزش HLB و پایداری امولسیون توسط دیویس وردیال نشان داده شده است .

به مقدار آب در امولسیون روغن و به مقدار روغن در امولسیون آب وابسته است.

ترسازها به 4 گروه اصلی با نام های ، آنیونی غیریونی ، كاتیونی ، و آمفولیتی طبقه بندی می شوند عموما آنیون ها بیشترین استفاده را به عنوان عامل امولسینه دارند . دسته دیگر در مرطوب ساختن و پراكنده سازی رنگدانه و برای منظورهای خاصی استفاده می شوند .

ترسازهای آنیونی

متداول ترین نمونه ها نمكهای فلزی قلیایی زنجیره صحیحی از كربوكسیل یا اسید های سولفونیك بین 11 تا 17 اتم كربن هستند لوریت سدیم نمونه ای واقعی است كه وقتی در آب حل می شود یونیزه می گردد .

كه به ماهیت قطبی آنیون وابسته است از گروه هیدروفیلیك ( كشش آب ) وهیدروناییك یا زنجیره هیدروكربن لیپوفیلیك ( رانش آب یاكشش روغن ) تشكیل شده است آنیونها فقط در غلظت خیلی پایین با میسل ها تركیب می‌شوند . ( شكل 2-19 كه آنیونها بشكل نمایش داده می شوند )

هیدروكربن به درون وگروههای كربوكسیل به طرف بیرون آب هدایت می‌شوند .

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق پوششهای بر پایه آب , مقاله پوششهای بر پایه آب , فایل ورد تحقیق پوششهای بر پایه آب , نمونه تحقیق پوششهای بر پایه آب , پروژه تحقیق پوششهای بر پایه آب , Water borne coating

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر